Home » Produkty » Tepelná čerpadla » Tepelná čerpadla NIBE

Tepelná čerpadla NIBE

S tepelnými čerpadly země-voda od společnosti NIBE ušetříte až 80 % energie na vytápění.
Topný faktor až 4,59 (Dle EN 14511 při 0/35°C).
Společnost NIBE díky více než třicetiletým zkušenostem ve vývoji a výrobě tepelných čerpadel je v současnosti výrobcem nejúspornějších tepelných čerpadel systému země-voda a voda-voda. Tento fakt je potvrzen švédskou státní zkušebnou, která naměřené údaje potvrdila certifikátem.
Společnost NIBE vyrábí 15 různých typů tepelných čerpadel země-voda s výkonem od 5 kW do 60 kW. Jejich seřazením do kaskády můžeme získat výkon až 600 kW. Více o tepelných čerpedlech NIBE země-voda…

Tepelné čerpadlo NIBE typu vzduch-voda volíme v případě, kdy není možné na pozemku vrtat hlubinný vrt nebo budovat zemní kolektory. Tento typ tepelného čerpadla využívá pro vytápění domu teplo obsažené ve venkovním vzduchu.
Žádné z tepelných čerpadel vzduch-voda, která jsou na trhu dostupná, nedokáže pokrýt nároky na vytápění po celý rok, přesto přináší tento typ tepelného čerpadla značné úspory. V bivalentním provozním režimu pokrývá většinu nároků na vytápění velmi úsporným způsobem, a proto se stávající kotel využívá pouze k pokrytí vytápěcích špiček. Při mono energetickém provozu (kombinace tepelného čerpadla vzduch-voda a elektrického topného tělesa) je tepelné čerpadlo schopné pokrýt většinu požadavků na vytápění a topné těleso se zapíná pouze během špiček, při velmi nízkých teplotách. Více o tepelných čerpadlech NIBE vzduch-voda…

Správná ventilace, tedy zcela hygienicky nezávadný vzduch uvnitř budovy, je základním požadavkem pro zdravé domácí prostředí.
K tomu slouží ventilační čerpadla, která zabezpečují nejen větrání, ale i rekuperaci tepla.
Počátkem osmdesátých let dvacátého století se začíná hovořit o jevu zvaném Syndrom nezdravé budovy. Tento syndrom se týká alergických obtíží a dokonce příznaků chorob, které se často objevují při pobytu v určitých budovách a místnostech. V zásadě je možné v interiéru budov nalézt následující potenciálně rizikové faktory:

  • Toxické znečištění způsobené nebezpečnými chemickými látkami a prachem.
  • Vlivy hluku, světla, pachů, vlhkosti a vnitřního klimatu.
  • Hromadění mikrobů (bakterií, virů, plísní), které mohou způsobovat infekce.
  • Působení alergenů.

Koncentrace těchto znečišťujících faktorů velmi závisí na podmínkách vnitřního klimatu, způsobu ventilace a uspořádání a využívání daného prostoru. Když se počátkem sedmdesátých let začala uplatňovat opatření pro úspory energií, došlo ke značnému zlepšení izolačních vlastností stavebních konstrukcí. To ale vedlo k omezení intenzity výměny vzduchu uvnitř budov. Ze zdravotního hlediska leží optimální intenzita výměny vzduchu v rozmezí 0,5 až 1,0, avšak ve skutečnosti se pohybuje v dobře izolovaných budovách intenzita výměny vzduchu mezi 0,3 až 0,5, což znamená, že výměna znečištěného vzduchu v interiéru je nedostatečná.
Proto nutně dochází ke zvýšení potíží obyvatel. A zde právě může řízené větrání budov sehrát svoji nezastupitelnou úlohu. Řízené větrání udržuje v interiéru optimální teplotu a vlhkost a současně zajišťuje, že vzduch uvnitř budovy je dokonale hygienický. Příslušné technické směrnice a hygienické předpisy je možné nalézt v normě DIN 1946. Více o ventilačních tepelných čerpadlech NIBE…

Tepelné čerpadlo NIBE F1245

Tepelné čerpadlo NIBE F1245

Tepelné čerpadlo NIBE F1245 je kompletní čerpadlo systému země/voda, voda/voda pro vytápění rodinných domů a ohřev teplé vody ve vestavěném zásobníku o objemu 180 litrů.

Prohlédnout podrobné informace

Tepelné čerpadlo NIBE F2300

Tepelné čerpadlo NIBE F2300

Tepelné čerpadlo typu vzduch-voda s novým účinným scroll EVI kompresorem, který pracuje při teplotách až do -25 °C.

Prohlédnout podrobné informace

Tepelné čerpadlo NIBE F750

Tepelné čerpadlo NIBE F750

Ventilační tepelné čerpadlo NIBE F750 je určeno pro nízkoenergetické a pasivní domy a díky plynulé regulaci výkonu přináší maximální provozní úspory a vysoký komfort bydlení.

Prohlédnout podrobné informace

tisk stránky